neděle 10. ledna 2021

Lednové narozeniny ve výtvarce: Paul Cézanne


Paul Cézanne, CC0, via Wikimedia Commons

Paul Cézanne, se narodil 19. ledna 1839 v Aix-en-Provence, Francie. Bývá nazývaný „otec moderního umění“, neboť z umělců své generace měl zřejmě největší vliv na umění 20. století. Wikipedie tvrdí, že se snažil dosáhnout syntézy realistického zobrazení, osobního výrazu a abstraktního obrazového řádu. Zemřel 22. října 1906.

Co se Cézannem ve výtvarce? 

K Cézannovi určitě patří velké téma - zátiší. 
Zátiší je možné kreslit i malovat. Ale také je nemalé umění ho podle vzoru správně sestavit, ba dokonce vyfotografovat. Zátiší lze nejrůzněji variovat  - např. stejná (vzorová)  kompozice s odlišnými prvky (jiné ovoce či jiné předměty) nebo naopak stejné předměty v odlišné kompozici.
Pro méně zdatné výtvarníky jsou k dispozici šablony k domalování. Zdroje jsou uvedeny přímo v dokumentech. Ke stažení a tisku připraveno 7 šablon ZDE.

Nature morte (Paul Cézanne) (3332859798)

Inspirace pro distanční výuku - šablony k vymalování on-line 

Inspirativní pinterestovou nástěnku najdete zde: https://cz.pinterest.com/hana8352/paul-cezanne/

1 komentář:

  1. With assist of|assistance from|the assist of} our ingenious Green Gaming device, gamers can look at their betting behavior and decide whether it is sound or unsafe. The device comprises of an easy self-evaluation take a look at that we mix with individual data on actual game-play to compute a gambling behavior profile. This data is then used to make 메리트카지노 a customized suggestion for a wholesome playing in} behavior.

    OdpovědětVymazat