středa 27. května 2020

Live Worksheets - můj objev roku aneb konečně užitečná "sociální" síť pro učitele

Live Worksheets pro mě objevila kolegyně. Moc jí za to děkuji. Mám pocit, že jsem našla, co ve školství chybí. Efektivita. Když už se člověk "dělá" s přípravou několik hodin, pak ho dost mrzí, že ji využije cca jednou za 4 roky (v případě 2. stupně) nebo jednou za let pět, když učí na prvním. A to se opravdu "vyplatí". Live Worksheets umožňují sdílení pracovních listů mezi učiteli, a nejen to. Tyto pracovní materiály jsou "aktivní" - slovo interaktivní bych úplně nepoužila - ale umí se samy vyhodnotit, pokud je vyplní žáci přímo na internetu. Samozřejmě umožňují sdílení prostřednictvím linků, lze je vložit přímo do webové stránky nebo sdílet do Google Classroom. Pokud učíte menší skupiny žáků, nebo ty specifickými potřebami - bohatě vám bude stačit free verze propojené učebny. Vytvoření pracovního sešitu ze sdílených materiálů je doslova otázkou pár kliků.
Výroba samotného prcovního listu sice tak rychlá není, ale váš čas jako vklad je velmi výhodnou platbou za desítky již vytvořených jinými učiteli.
A jen tak mimochodem, jestli vás trochu pálí židle pod zadnicí, nebo o sobě víte, že do důchodu na jedné škole nevydržíte, váš účet, vaše učebna a vaše přípravy půjdou s vámi i za novými žáky. Navíc usnadní práci kolegům z jiných škol napříč republikou. Učíte-li cizí jazyky, pak se stanou vaše pracovní listy celosvětově využitelné.

Na mém prvním "liveworksheetu" si můžete ověřit své znalosti pravopisu a slovotvorby.


Žádné komentáře:

Okomentovat